Toprağın Çim İçin Hazırlanması Nasıl Yapılmalıdır?

Bahçenizin çimler için uygun hale gelmesi için ilk olarak toprağın 10 cm ile 15 cm derinliğe kadar kazıp iyice karıştırılması gerekir.Daha sonra ortamda bulunan yabani otlar ve yabancı cisimlerin temizlenmesi, tırmık ile düz bir zemin haline getirilmesi gerekir.

Yağmur sulama sisteminde su birikmesini engellemek için eğimleri suyun akacağı yönlere doğru verilmesi gerekir.Suyun akması gerçekleşmiyor ve birikmeler oluyorsa drenaj sistemi kurulması gerekmektedir.Toprağın tesviye işlemini yapınız. Çimlerin düz bir zemine serilmesi gerektiğini unutmayınız.Çimin döşeneceği alanı sulayın ve dinlendirin. Bu sayede çimin serileceği alan daha verimli bir hale gelecektir.Çimin serileceği alanın düz ve yabancı maddelerden arındırılmış olması gerekmektedir.

70 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
About Us

 

Sektöre 1999 yılında adım atmımıştır, yaptığı başarılı işlerle kısa zamanda en aranılan firmalar arasına giren Miya Çim, hazır rulo çim ve peyzaj alanında lider firmalardan biri haline gelmiştir. başta  ankara hazır rulo çim , istanbul hazır rulo çim , sakarya hazır rulo çim ve kocaeli hazır rulo çim olmak üzere ülke genelinde hizmet vermektedir

Services:

 

- Bahçe düzenleme- Peyzaj
- Ağaçlandırma

 

Buluşalım

Ücretsiz fiyat teklifi için bizi arayın

 

0536 053 80 39

© 2023 by Landsacpe Gardner.Proudly created with Wix.com