Hazır Çim Nasıl Biçilir ?

Hazır çim uygulaması yapıldıktan 15-20 gün sonra çimlerimiz artık yavaş yavaş büyümeye başlamış olacaktır.
Hazır çimlerimiz 7-8 cm boylarına ulaştığı zaman artık kesilme vakti gelmiş demektir. 
Ancak Hazır çimlerimizi bu ölçülerde kesmezsek hazır çimlerimiz gereğinden fazla uzayarak kendi içlerinde tohum yapmaya başlarlarve bu durum hazır rulo çimlerimizin zayıflamasına neden olabilmektedir.
Hazır çimlerimiz 7-8 cm boylarına geldiği zaman bu ölçüden 3 cm aşağısından kesilmelidir yani 5 cm baz alınarak hazır çimlerimizi biçmeliyiz. 
Hazır çimler bahçemizin halısıdır.Hazır çimlerimizin sürekli bahçemizde halı gibi kalmasını istiyorsak düzenli olarak belirtilen ölçülere kadar büyüdüğü zaman mutlaka elektrikli yada benzinli çim biçme makineleriyle kesmemiz gerekmektedir. 
Çim biçme makinesinin bıçakları çok keskin olmalıdır çimi parçalayarak kesmemelidir. Hazır çim bakımı ve kesimi hakkında hazır çim uygulamasından sonra firmamızın size vereceği bakım reçetelerini eksiksiz yerine getirmenizi tavsiye ederiz...

About Us

 

Sektöre 1999 yılında adım atmımıştır, yaptığı başarılı işlerle kısa zamanda en aranılan firmalar arasına giren Miya Çim, hazır rulo çim ve peyzaj alanında lider firmalardan biri haline gelmiştir. başta  ankara hazır rulo çim , istanbul hazır rulo çim , sakarya hazır rulo çim ve kocaeli hazır rulo çim olmak üzere ülke genelinde hizmet vermektedir

Services:

 

- Bahçe düzenleme- Peyzaj
- Ağaçlandırma

 

Buluşalım

Ücretsiz fiyat teklifi için bizi arayın

 

0536 053 80 39

© 2023 by Landsacpe Gardner.Proudly created with Wix.com