Hazır Rulo Çim Nasıl Serilir ?

Sağlıklı bir hazır çim alanı oluşturmak için hazır çim alanın çok iyi hazırlanması gerekmektedir.
Bu hazırlanmayı iki şekilde açıklayabiliriz.


1- Hazır çim alanın öncelikle tesfiyesinin çok düzgün bir şekilde yapılması gerekmektedir. 


2-Hazır çim alanlarında belirli bir meyil verilmelidir.Çünkü toprağa verilen suyun toprakta iyi drena edilmesi gerekmektedir. Bu iki aşamdan sonra hazır rulo çimler saha getirilir.Hazır çim kendine özgü 4-5 cm bir kalınlığı vardır.Hazır çim alanın tesfiyesi yapılırken bu 4-5 cm lik kalınlığın hesaba katılması gerekmektedir.
Toprak zeminin bu mesafeden daha alçak şekilde hazırlanması gerekir ki rulo çim serildiğinde diğer zeminlerle eşit olabilsin. 
Hazır çim yapmadan önce toprak hazırlında son olarak dikkat edilmesi gereken konu toprağın dezenfekte edilmesi gerekmektedir.
Yani toprağın üzerin deki her türlü yabani otlardan temizlenip arındırılması gerekmektedir. 
Sahaya getirilen hazır rulo çimler düzgün bir şekilde serilerek iyi silindir çekme işleminden sonra hazır çim döşeme işi tamamlanmış olur.

About Us

 

Sektöre 1999 yılında adım atmımıştır, yaptığı başarılı işlerle kısa zamanda en aranılan firmalar arasına giren Miya Çim, hazır rulo çim ve peyzaj alanında lider firmalardan biri haline gelmiştir. başta  ankara hazır rulo çim , istanbul hazır rulo çim , sakarya hazır rulo çim ve kocaeli hazır rulo çim olmak üzere ülke genelinde hizmet vermektedir

Services:

 

- Bahçe düzenleme- Peyzaj
- Ağaçlandırma

 

Buluşalım

Ücretsiz fiyat teklifi için bizi arayın

 

0536 053 80 39

© 2023 by Landsacpe Gardner.Proudly created with Wix.com